Wycieczka do Sky Tower

skytower2022 002W piątek 25 marca 2022 roku uczniowie klasy IV b wraz z opiekunami panią Bożeną Hendrysiak oraz panem Kornelem Żurkiewiczem wybrali się na wycieczkę do wrocławskiego Sky Tower. Ten kompleks (mieszkalny, biurowy, handlowo-usługowy i rekreacyjny) składa się z 3 budynków:

  • budynek B1 – czterokondygnacyjny podest, w którym znajdują się m.in. galeria handlowa, kręgielnia;
  • budynek B2 – 51-kondygnacyjna wieża, w której na piętrach od 28. do 48. znajdują się 184 apartamenty. Na przedostatnim czyli 49. piętrze znajduje się oszklony punkt widokowy. Jest to najwyżej położony punkt widokowy na budowli w Polsce!!!
  • budynek B3 – 19-piętrowy, kaskadowy „żagiel”.

Pierwszym punktem w naszym harmonogramie było Kolejkowo, które mieści się na pierwszym piętrze. Ekspozycja liczy 900 metrów kwadratowych! Zobaczyć na niej można było m.in. makiety obiektów z Wrocławia oraz całego Dolnego Śląska. Swoje miejsce znalazły tam takie perełki architektoniczne jak: Dworzec Świebodzki,  ratusz oraz kamienice wrocławskiego rynku, hotel Monopol, ul. Piłsudskiego, Solpol, charakterystyczne bloki mieszkalne, obserwatorium meteorologiczne na Śnieżce, Karkonoskie Tajemnice w Karpaczu, schronisko Szwajcarka w Sudetach Zachodnich. Po zwiedzaniu ekspozycji uczniowie mieli zaplanowane warsztaty, w trakcie których mogli własnoręcznie wykonać ścianę jednej z wrocławskich kamienic.

Po wizycie w Kolejkowie udaliśmy się na wystawę pająków i skorpionów, gdzie pani opiekunka dydaktyczna udzieliła nam „żywej lekcji biologii”. Opowiadała przeróżne historie i ciekawostki, po czym wyciągnęła z terrarium ptasznika. Chętni uczniowie mogli przybić z nim „piątkę” a opiekunowie mogli go potrzymać na ręce! To doświadczenie, które zostanie z nami na całe życie. Na wystawie mogliśmy również zobaczyć 50 rzadkich okazów pajęczaków, w tym takie gwiazdy jak ptasznik goliat, czarna wdowa, zachwycający ptasznik wielobarwny i świecące skorpiony. Ekspozycję dopełniają niesztampowe rzeźby oraz instalacje stworzone przez wrocławskich artystów Andreja Shevcova i Michała Niedziewicza. To oczywiście nie był koniec atrakcji.

Windą, która poruszała się z prędkością 4m/s wjechaliśmy na 49. piętro wieżowca, gdzie znajdował się punkt widokowy. Z położonego blisko 200 metrów na ziemią przeszklonego tarasu mogliśmy podziwiać zachodnią i północną część Wrocławia. Krajobrazy widziane zza okien były niesamowite i zatykały dech w piersiach.

Pobyt w Sky Tower dostarczył nam wiele wrażeń i radości. Uczniowie wrócili do domów zmęczeni, ale bogatsi o nowe doświadczenia.

Kornel Żurkiewicz

Odsłuchaj artykuł


Podoba Ci się? Udostępnij!!!
 Wycieczka do Sky Tower

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.