Podróż w przeszłość i wodny świat

242691732_235848881820603_2250199559973518024_nUczniowie klas V i VI Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Domaszowicach wybrali się 22 września na wycieczkę do Biskupic i do Kępna. Była to świetna okazja do integracji, poszerzenia wiedzy historycznej oraz do aktywności fizycznej i dobrej zabawy.

Odsłuchaj artykuł


Pierwszym etapem wyprawy była wizyta w grodzie rycerskim w Biskupicach koło Byczyny, która okazała się niezwykłą podróżą w czasie. Dzięki udziałowi w warsztatach historycznych, uczniowie mieli okazję rozwijać zainteresowania historią swojego kraju i pogłębić wiedzę na temat życia ludzi w epoce średniowiecza. Na początku odbyła się projekcja filmu o powstaniu grodu i jego misji. Następnie, w zbrojowni, kustosz grodu zapoznał dzieci z orężem i opowiedział o rycerskich obyczajach oraz metodach prowadzenia dawnych bitew. Kolejny punkt programu – pisanie gęsim piórem – okazał się dla uczniów nie lada wyzwaniem, ale wszyscy świetnie sobie z nim poradzili. Po tym trudnym i wymagającym skupienia zadaniu przyszła kolej na strzelanie z łuku i warsztaty tkackie. Wizyta zakończyła się zwiedzaniem murów obronnych.

Powszechnie wiadomo, że pływanie angażuje do pracy wiele partii mięśni i korzystnie wpływa na zdrowie, dlatego kolejnym punktem naszej trasy był basen w Kępnie. Uczniowie ciekawie spędzili tam czas, ponieważ mieli możliwość do aktywności fizycznej. Poza pływaniem, korzystali z wodnej zjeżdżalni i wypoczywali w jacuzzi.

Aktywność fizyczna wzbudza apetyt, więc na zakończenie wycieczki udaliśmy się na  ciepły posiłek, a stamtąd w drogę powrotną.

W dobrych nastrojach wszyscy bezpiecznie dotarli na miejsce pod opieką swoich wychowawców pani Barbary Baczyńskiej – Środoń i pani Ewy Wojtowicz oraz pani Beaty Grzesik, której serdecznie dziękujemy za poświęcony nam czas i miłe towarzystwo.

Po wycieczce nasuwa się wniosek, że podróże kształcą i zacieśniają więzi społeczne, dlatego mamy nadzieję, że będzie jeszcze okazja do kolejnych ciekawych wypraw.

 

Ewa Wojtowicz

Podoba Ci się? Udostępnij!!!
 Podróż w przeszłość i wodny świat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.