Pho3nix dla WOŚP

pho3nixNasza szkoła przystąpiła do akcji sportowej Pho3nix Active School , która ma na celu poruszyć dzieci z całej Polski oraz zaangażować je w inspirujące inicjatywy sportowe. W pierwszej edycji akcji w 2021 roku udział bierze ponad 500 szkół podstawowych ( w tym nasza) i blisko 200 000 uczniów i uczennic. Dla najaktywniejszych dzieci i szkół przewidziane są atrakcyjne nagrody w ramach dwóch konkursów. Finałem akcji będą dziewięciodniowe obchody Międzynarodowego Dnia Sportu – od 6 do 14 kwietnia 2021 roku.Patronat nad Pho3nix Active School objął Polski Komitet Olimpijski.

Pierwszym działaniem w ramach akcji było wsparcie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy poprzez aktywność fizyczną. Zadaniem uczniów było ćwiczenie razem z instruktorami fundacji według zamieszczonych na specjalnie stworzonej platformie filmików. Każdy odtworzony film to punkty dla ucznia, a te z kolei przeliczane były na pieniądze dla WOŚP. Ilość punktów można było śledzić w zamieszczonym na stronie fundacji rankingu.
Dziękujemy wszystkim tym uczniom, którzy zechcieli poświęcić swój czas, a dzięki temu przyczynili się do uzbierania ponad miliona złotych na WOŚP oraz do poprawy swojej kondycji fizycznej. W szczególności brawo za zaangażowanie dla klas VI a,
VI b oraz VII b
Drugi etap projektu rozpoczyna się 15 lutego, o szczegółach już wkrótce.
A linku poniżej przykładowe ćwiczenia w wykonaniu naszej uczennicy Zosi Pukały i jej siostry Oli, naszej absolwentki.
Podoba Ci się? Udostępnij!!!
 Pho3nix dla WOŚP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.