Zajęcia otwarte z języka angielskiego

zajotw2019 0027 października 2019 r. w Szkole Podstawowej w Domaszowicach odbyły się zajęcia otwarte z języka angielskiego z klasą VIII. W zajęciach uczestniczyli również zaproszeni goście: Pan Marek Matysik, Pani Renata Horwat oraz przedstawicielka rodziców Pani Katarzyna Jaskóła.

Zajęcia otwarte umożliwiły zaprezentowanie technik, metod i form pracy oraz technologii, którymi posługuje się nauczyciel języka obcego w procesie dydaktycznym.

W trakcie zajęć uczniowie próbowali znaleźć odpowiedź na postawione w temacie lekcji pytanie: „Graffiti – sztuka uliczna czy wandalizm?”

Z uwagi na fakt, iż nasza szkoła kładzie nacisk na rozwijanie kompetencji cyfrowych uczniów, w tym bezpieczne i celowe wykorzystywanie technologii informacyjno-komunikacyjnych, cała lekcja przebiegała z wykorzystaniem sprzętu, który znajduje się w naszym doskonale wyposażonym laboratorium językowym. Uczniowie wysłuchali lektora języka angielskiego, obejrzeli autentyczny materiał BBC, odpowiadali na pytania, uczyli się słownictwa i wreszcie – dyskutowali w grupach. Ich dialogi zostały nagrane, odsłuchane i ocenione, a wszystko to dzięki systemowi audiowizualnemu Mentor, który zwiększa skuteczność przyswajanej wiedzy nawet o kilkadziesiąt procent. W końcu, dzięki satelicie i Street View, uczniowie przenieśli się na ulice Bristolu i dosłownie spacerując po mieście szukali graffiti na murach, przystankach czy mostach.

Ostatecznie uczniowie nie znaleźli jednogłośnej odpowiedzi na postawione w temacie lekcji pytanie, ale sprowokowani do dyskusji zrealizowali cele językowe, tj.: doskonalenie umiejętności rozumienia tekstów słuchanych i pisanych, umiejętności komunikowania się w języku angielskim czy nauka słownictwa związanego ze sztuką uliczną. A przecież o to tak naprawdę chodziło!  A poza tym dowiedzieli się kim jest Banksy…

Szkoda tylko, że zaproszonych gości przybyło tak niewielu. Zapraszamy na kolejne zajęcia otwarte i liczymy na większe zainteresowanie!

Weronika Balicka-Strajch

Podoba Ci się? Udostępnij!!!
 Zajęcia otwarte z języka angielskiego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.