Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole

DEN2019 04514 października przypada Dzień Edukacji Narodowej, znany również jako Dzień Nauczyciela – święto nauczycieli, wychowawców i pedagogów.
Obchodzony jest w rocznicę powstania w 1773 roku Komisji Edukacji Narodowej – pierwszego w Europie ministerstwa oświaty – która zajęła się reformowaniem szkolnictwa w Polsce. Z tej okazji we wtorek, 15 października 2019 roku w Szkole Podstawowej w Domaszowicach odbyła się akademia. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście, m. in. Pani wójt Urszula Medyk, zastępca wójta Pani Anna Bodzioch, przedstawiciele Rady Rodziców, a także nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi oraz uczniowie. W części oficjalnej głos zabrała Pani dyrektor Bożena Hendrysiak, która złożyła serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły, podziękowała za trud włożony każdego dnia w kształcenie i wychowanie młodych pokoleń oraz wręczyła Nagrody Dyrektora wyróżnionym pracownikom szkoły. W części artystycznej uczniowie szkoły pod kierunkiem Pani Kamili Rusyn i Pana Kornela Żurkiewicza przedstawili w humorystyczny sposób scenki z życia szkoły, które pokazywały, że praca nauczyciela wcale nie jest taka łatwa. Miało to pokazać nauczycielom i pracownikom szkoły, że uczniowie doceniają trud wkładany w ich kształcenie i wychowanie. Akademia, przygotowana z okazji Dnia Edukacji Narodowej, stworzyła uczniom okazję do szczerych i serdecznych podziękowań, a także z serca płynących życzeń. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego w ramach podziękowania obdarowali swoich wychowawców i pracowników szkoły symbolicznym kwiatkiem. Druga część uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbyła się tego samego dnia w godzinach popołudniowych dla nauczycieli emerytów.

Kamila Rusyn

Podoba Ci się? Udostępnij!!!
 Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.