Trudna droga do ortograficznej niepodległości

Dyktando niepodległościowe X2019 002 Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii” to wyjątkowy projekt edukacyjny, jest to żywa lekcja patriotyzmu. Rywalizacja w tym dyktandzie to okazja do uczenia się historii i refleksji nad językiem ojczystym. W  tekstach do napisania pojawiają się postacie i wydarzenia związane z odzyskaniem niepodległości przez Polskę. W tym roku dyktando odbyło się 1 października o godzinie 13.00. Uczniowie naszej szkoły jak i pozostałych szkół w Polsce pisali go  w dwóch kategoriach wiekowych : kl. IV-VI I i kl. VII-VIII i jak się okazało po zakończeniu dyktanda, była to trudna droga do ortograficznej niepodległości. Mamy jednak nadzieję, że ktoś z naszych uczniów, tak jak to miało miejsce w ubiegłym roku, będzie reprezentował szkołę na  etapie wojewódzkim, który odbędzie się pod koniec października.

                                                                      Jolanta Bogacz

Podoba Ci się? Udostępnij!!!
 Trudna droga do ortograficznej niepodległości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.