Fizyka i chemia doświadczeniem stoi, czyli Konkurs na Doświadczenie

doswiadczenie2022 013Po dwóch latach nauczania zdalnego wreszcie mogliśmy wrócić do organizacji Konkursu na Doświadczenie. Cieszy się on  dużym zainteresowaniem. Potrzeba eksperymentowania przez uczniów, rozwijanie ich zainteresowań fizycznych, chemicznych możliwe jest m. in. dzięki uczestnictwu w tym przedsięwzięciu. Do konkursu w dniu 19 maja 2022r. przystąpiło kilkunastu uczniów klas VII-VIII. Uczniowie przygotowali doświadczenia z różnych dziedzin fizyki bądź chemii,  prezentując  ciekawe eksperymenty , przygotowując się do nich  pod kierunkiem nauczyciela . Jury przy ocenianiu prezentacji kierowało się następującymi kategoriami : pomysłowość przy projektowaniu doświadczenia, elegancję jego wykonania, wiedzę ogólną z danego zakresu fizyki (chemii) , umiejętność posługiwania się językiem fizyki (chemii) oraz utrzymanie się w limicie czasowym  przeznaczonym do prezentacji eksperymentu. Komisja konkursowa w składzie: p. Joanna Barszcz, p. w-ce dyrektor Marek Matysik oraz p. Kornel  Żurkiewicz wyłoniła zwycięzców :

I MIEJSCE – Świstak Ksawier 8a  „Wystrzałowe doświadczenie, gaszenie ognia dwutlenkiem węgla ”

II MIEJSCE- Wojnarska Kinga 8b  „Elektrostatyczny słoik”

III MIEJSCE ex aequo- Bilska Julia 7b  „Jojo-z barwnymi  kropelkami octu”

oraz Stanisławczyk Jakub  8a  „Magiczne koraliki w butelce”

Pozostali uczestnicy: ( kolejność według zdobytych punktów):

Poprawa Martyna , Swędrak Kacper , Cmokowicz Weronika , Sławska Zuzanna , Środoń Maja, Wojtasik Szymon , Matysik Eryka , Kustra Amelia , Sapieja Gabriela, Walas Julia , Kondrat Weronika , Szajniuk Zuzanna . W konkursie również wzięła udział Frychel Magdalena, która nagrała filmik, ze względu na nieobecność na konkursie z powodu udziału w zawodach Taekwondo w Szkocji.

Konkurs przebiegał w bardzo miłej atmosferze . Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, a zwycięzcom gratulujemy i życzymy wszystkim dalszych sukcesów oraz odkrywczych pomysłów w kolejnej edycji w przyszłym roku szkolnym.

Joanna Barszcz

Podoba Ci się? Udostępnij!!!
 Fizyka i chemia doświadczeniem stoi, czyli Konkurs na Doświadczenie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.