Europejski dzień języków

europejski dzien jezykow 2020 061W dniu dzisiejszym w naszej szkole odbył się Europejski Dzień Języków. Głównym założeniem tego święta jest promowanie wśród uczniów różnorodności kulturowej i językowej Europy jako bogactwo, które należy ciągle rozwijać i pielęgnować. Poszczególne klasy reprezentowały kraje i języki, które nauczane są w naszej szkole. Każda z klas przygotowała krótki filmik lub prezentację multimedialną pokazującą wylosowany przez siebie język z jak najlepszej strony. Nakręcone filmiki można już dziś obejrzeć na naszej szkolnej stornie. Uczniowie prezentowali na sobie przebrania nawiązujące do najbardziej charakterystycznych cech narodowych, postaci historycznych i do znanych osób żyjących współcześnie (np. ze świata sportu lub muzyki), tak aby stworzyć w ten sposób panoramę danego narodu. Tegoroczne święto na pewno zapadło w pamięci uczniów i przyczyniło się do pogłębienia i rozwoju wiadomości językowych. W tym dniu na wszystkich uczniów czekała słodka niespodzianka w postaci cukierków. Na pamiątkę tego wydarzenia każda klasa otrzymała dyplom za zaangażowanie oraz udział. Święto języków zostało zorganizowane przez nauczycieli języków obcych.
Zachęcamy do obejrzenia filmików oraz prezentacji z obchodów Europejskiego Dnia Języków w naszej szkole!

Prezentacja klasy VI b:

 Prezentacja J. Angielski – dzień języków kl VIb

Filmiki pozostałych klas:

Galeria:
Podoba Ci się? Udostępnij!!!
 Europejski dzień języków

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.