Obchody Dnia Patrona Szkoły

patron apel2019 02130 października 2019 r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Patrona Szkoły – Stefana Żeromskiego. Z tej okazji został przygotowany przez uczniów klas VII apel, podczas którego w podniosłej atmosferze zadumy mogliśmy przybliżyć postać pisarza. Uroczystość rozpoczęliśmy odśpiewaniem hymnu szkoły w obecności pocztu sztandarowego. Poza wiadomościami o życiu i twórczości Żeromskiego usłyszeliśmy wiersze o pisarzu, fragmenty jego utworów, a dzięki prezentacji multimedialnej przenieśliśmy się do miejsc, o których pisał w swoich utworach m.in. podziwialiśmy piękno przyrody, które wysławiał w „Puszczy Jodłowej”. W apelu wzięli udział zaproszeni goście Pani wójt Urszula Medyk oraz zastępca wójta Pani Anna Bodzioch,  a także społeczność szkolna. Obchodom  Święta Patrona Szkoły towarzyszyły konkursy. Był to konkurs kulinarny na „Żeromkę”- samodzielnie upieczone ciasto, ciastko, wyrób cukierniczy, jako znak rozpoznawczy naszego święta. Uczniowie wykazali duże zaangażowanie, a wszystkie wyróżnione słodkości nawiązywały do twórczości  naszego patrona.   Komisja konkursowa wyróżniła : Dawida Sapieję, Julię Jachym i Paulinę Nowak, klasę II oraz Kacpra Jaskółę. Oprócz konkursu kulinarnego odbył się konkurs wiedzy o życiu i twórczości Stefana Żeromskiego. Uczniowie klas V-VIII przez dwa tygodnie zgłębiali swoją wiedzę o pisarzu, żeby w Dniu Patrona Szkoły jak najlepiej wypaść. Do tego konkursu najsolidniej  przygotowali się uczniowie klasy VIIa , zajmując pierwsze miejsce. Drugie miejsce zajęła klasa VIII, a trzecie klasa VI a. Uczniowie wzięli udział również w konkursie plastycznym na zakładkę do książki, na której musiał się znaleźć motyw nawiązujący do utworów Żeromskiego. W tym konkursie również najlepsza okazała się klasa VIIa. Wszyscy wyróżnieni otrzymali nagrody rzeczowe, słodkości i wodę mineralną Nałęczowiankę, bo w Nałęczowie Żeromski przez jakiś czas mieszkał.    Przeprowadzone działania wzbudziły niezwykłe zainteresowanie uczniów postacią patrona naszej szkoły. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w organizowanie i przebieg uroczystości. Do zobaczenia za rok.

                                      J.Bogacz, I.Nawolska, E.Wojtowicz

Podoba Ci się? Udostępnij!!!
 Obchody Dnia Patrona Szkoły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.