Ludowy Uczniowski Klub Sportowy „Amicus”

logoamicusNowy klub sportowy w Szkole Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Domaszowicach

W Szkole Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Domaszowicach powstał nowy Ludowy Uczniowski Klub Sportowy „Amicus”,  co po łacińsku oznacza przyjaciel. Inspiracją do stworzenia takiej właśnie nazwy było przesłanie, by uczniowie naszej szkoły zawsze byli przyjaciółmi sportu. Ponadto, aby pamiętali o tym, że sport to nie tylko rywalizacja, ale też współdziałanie i wytrwała praca w przyjaznym klimacie. Uroczyste otwarcie AMICUSA miało nastąpić w marcu podczas Turniejów Piłki Siatkowej o Puchar Wójta Gminy Domaszowice. Niestety ze względu na epidemię koronawirusa turnieje się nie odbyły, a my z niecierpliwością czekamy na odpowiedni  czas inauguracji. Pragniemy nadmienić, że klub otrzymał dotację z Urzędu Gminy w Domaszowicach w wysokości 15 tysięcy złotych oraz 2 tysiące złotych ze Starostwa Powiatowego w Namysłowie, za co z całego serca dziękujemy. Niestety na razie środki są „zamrożone” z oczywistych względów. Jednak jak tylko będzie to możliwe dotacja zostanie przeznaczona na realizację zadań z zakresu kultury fizycznej, m.in. na organizację imprez sportowych czy zakup sprzętu, umożliwiającego odpowiednie szkolenie sportowe.

Dużym zainteresowaniem cieszył się konkurs na logo dla naszego nowego klubu. Komisja miała trudne zadanie, bo uczniowie naszej szkoły nadesłali wiele interesujących projektów. Jednak ostatecznie  laureatem został MATEUSZ MATYJA. Miejsce drugie przypadło MARTYNIE KUREK, a trzecią lokatę zajęła GABRIELA SAPIEJA . Można było również otrzymać „ nagrodę publiczności” , którą wywalczyła ERYKA MATYSIK, zdobywając największą liczbę polubień swojego logo.

Ogromne podziękowania dla Pana Dawida Włodarczyka, który nieodpłatnie wykonał opracowanie graficzne projektu logo w wersji elektronicznej.

Zarząd LUKS „AMICUS”

Poniżej prezentujemy galerię prac konkursowych na logo klubu.

Podoba Ci się? Udostępnij!!!
 Ludowy Uczniowski Klub Sportowy „Amicus”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.