Cała Polska Czyta Dzieciom

CPCD 23 016„Książka jest jak ogród” – to hasło XXII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, które odbyło się w całej Polsce w dniach 1–7 czerwca 2023.Książka jest niczym ogród, który można włożyć do kieszeni”- to piękne chińskie przysłowie mówi nam o ciekawej lekturze, pełnej wyobraźni, piękna świata, delikatności i ważnych przeżyć. Dnia 7.06.2018 r. w Szkole Podstawowej im. Stefana Żeromskiego po raz kolejny zaproszeni goście i nauczyciele poprzez czytanie bajek opowiadań i wierszy zachęcali naszych uczniów do kontaktu z książką. Dzieci wysłuchały pięknego czytania w wykonaniu Sekretarz Gminy Anny Bodzioch, Kierownik Referatu Anny Opali oraz Pani Marzeny Balickiej, Przewodniczącego Komisji Oświaty Czesława Grabowskiego, Prezesa Rejonowego Koła Pszczelarzy Damiana Olesia,  przedstawicielki Rady Rodziców Eweliny Pierzchawki. Dyrektor Szkoły Bożeny Hendrysiak, Pań: Kamili Zapalskiej, Joanny Barszcz, Agaty Oleś, Ewy Wojtowicz, Joanny Tokarskiej. Spotkanie było niezapomnianym przeżyciem i pozostawiło uśmiech na twarzach naszych wychowanków. Dziękujemy gościom i nauczycielom za poświęcony czas i stworzenie miłej, pełnej ciepła atmosfery.

Impreza „Cała Polska Czyta Dzieciom” w tym roku zainaugurowała Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025, do którego w roku 2023 przystąpiła nasza szkoła.

Małgorzata Rybitw

 

Podoba Ci się? Udostępnij!!!
 Cała Polska Czyta Dzieciom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.