Wycieczka do Namysłowa klas I-III

iiiiwnowDnia 19 maja 2022r. uczniowie klas I-III pod opieką wychowawców, Pani Dyrektor oraz jednego z rodziców ucznia klasy pierwszej wybrali się pociągiem na wycieczkę do Namysłowa. Już sama podróż koleją sprawiła uczniom wiele radości. Dla niektórych dzieci, była to pierwsza podróż tym środkiem transportu. Głównym celem wyjazdu było poznanie tradycji, zabytków i historii miasta. Podczas wyjazdu uczniowie mieli okazję wysłuchać ciekawych opowieści, które zostały zaprezentowane przez przewodników, którzy oprowadzali nas po najciekawszych obiektach historycznych w Namysłowie. Mieliśmy możliwość zwiedzić Izbę Regionalną, Młyn oraz Bramę Krakowską. Izba Regionalna – to zalążek namysłowskiego muzeum. Znajduje się w odnowionym na ten cel budynku dawnej szkoły, wzniesionym przez protestantów po 1789 r. Wcześniej stał w tym miejscu ewangelicki Dom Modlitwy. Budynek przyciąga uwagę już z daleka swoim wyglądem – powstał w konstrukcji „Muru Pruskiego”, czyli z drewnianego szkieletu, wypełnionego następnie cegłami.
Izba Techniki Młynarskiej – urządzona została w budynku dawnego młyna miejskiego, powstałego przy ulicy Piastowskiej na przełomie XIX i XX wieku. Znajduje się na Wyspie Młyńskiej, a pierwszy zakład produkujący w tym miejscu mąkę wzmiankowany był już w roku 1418. Nieczynny od końca lat 90 młyn został gruntownie odnowiony, a maszyny poddane zabiegom konserwacyjnym.
Brama Krakowska – najwyższa baszta namysłowskich fortyfikacji. To w tym miejscu w roku 1350 rozpoczęta została budowa murów miejskich. Na szczyt wieży prowadzi ponad 140 drewnianych schodów.
Po intensywnym zwiedzaniu obiektów udaliśmy się na namysłowski rynek, aby dokonać degustacji pysznych lodów i przy okazji obejrzeć kolejną atrakcję, jaką jest ratusz. Na zakończenie wycieczki udaliśmy się na plac zabaw, aby aktywnie odpocząć na łonie natury. Wyjazd sprawił uczniom mnóstwo radości, był też świetną okazją do integracji i wspólnej zabawy.
Podoba Ci się? Udostępnij!!!
 Wycieczka do Namysłowa klas I-III

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.