DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

dGW6gLpevm876QmruJC4cKaCaE676HE06ytFdx-Yc0M=_plaintext_638044571735597482Bajki, baśnie zarówno te czytane, jak i oglądane, odgrywają ważną rolę w życiu każdego dziecka. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też wychowują. Ich celem jest nie tylko przypomnienie postaci z kultowych bajek, ale również zwrócenie uwagi na rolę wychowawczą i edukacyjną dobrych bajek, które często uczą rozróżniania dobra od zła, oraz prawidłowych postaw, koleżeństwa, chęci niesienia pomocy innym, czy współczucia. Postacie z bajek są uwielbiane przez dzieci, często stają się także ich przyjaciółmi. Rozpoznają je zarówno najmłodsi, jak i dorośli, a niektóre stały się ikonami kultury. Bajkowi bohaterowie są także częstym tematem dziecięcych rozmów i zabaw.
Każde pokolenie ma swoich idoli z bajkowego świata, a niemal każdy maluch przeżywa okres fascynacji tymi postaciami. Nic więc dziwnego, że powstało specjalne święto, mające na celu uczczenie bajkowych bohaterów – Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek.

W dniu 16.11.2022 r. uczniowie naszej szkoły obchodzili Dzień Postaci z Bajek. Była to wspaniała okazja aby przebrać się za ulubionego bohatera z bajki. Obchody bajkowego święta obfitowały w przygotowane przez nauczycielki zabawy i konkursy, których celem było utrwalenie oraz wzbogacenie dziecięcej wiedzy na temat znanych i lubianych bajek.

Tego dnia rozstrzygnięty został konkurs na najpiękniejsze bajkowe przebranie.
Spośród wielu wspaniałych strojów Komisja Konkursowa wyłoniła zwycięzców I, II i III miejsca:
I miejsce – Lidia Marcińczak, klasa III
II miejsce – Maja Marcinkowska, klasa III
III miejsce – Julian Wierzbicki, klasa II

Po wyczerpującej pracy umysłowej rozpoczął się długo wyczekiwany „Bajkowy Bal”. Wychowankowie świetnie bawili się przy dźwiękach muzyki.
Ten dzień sprawił uczniom oraz nauczycielom wiele radości, a jednocześnie przypomniał jak ważne są bajki, i że warto po nie sięgać.

Nauczyciele świetlicy, Samorząd Szkolny

Podoba Ci się? Udostępnij!!!
 DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.