„Młodzież Zapobiega Pożarom”

mzpozaromOgólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” (OTWP) ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek powstania pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym i techniką pożarniczą, poznawania tradycji, historii i organizacji ochrony przeciwpożarowej. W tym roku 30 marca 2022r. nasi  uczniowie również wzięli udział w takim turnieju. Na etapie gminnym wiedzą i umiejętnościami wykazali się :

Bilski Kacper, Chrabańska Zuzanna, Lisiecka Aleksandra, Matysik Eryka, Niezgoda Adrian, Sas Szymon, Swędrak Kacper, Środoń Maja, Świstak Ksawier, Wojnarska Kinga, Wojtasik Szymon, Sobczyk Gracjan.

29.04 2022 r.  w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Namysłowie odbył się kolejny etap  Turnieju,  na szczeblu powiatowym, zorganizowany przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Namysłowie oraz Starostwo Powiatowe w Namysłowie . Do tego etapu zakwalifikowali się:  Bilski Kacper,  Matysik Eryka i Sas Szymon. Kacper Bilski zajął I miejsce i awansował na szczebel  wojewódzki.

Gratulujemy!!!

Joanna Barszcz

Podoba Ci się? Udostępnij!!!
 „Młodzież Zapobiega Pożarom”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.