O Jasiu, Małgosi i chatce z piernika

O Jasiu, Małgosi i chatce z piernika2019 008Bajkę o Jasiu i Małgosi znają chyba wszyscy. Ale czy zawsze jej lektura kończy się dekorowaniem chatki Baby Jagi i zjedzeniem jej?

Taką atrakcją zakończyły się warsztaty literackie w Wojewódzkiej Bibliotece Pedagogicznej w Opolu.  Wzięli w nich udział uczniowie klas III – IV Szkoły Podstawowej w Domaszowicach wraz z opiekunami:  p. Kamilą Rusyn i p. Edytą Ciok – Krupińską. Spotkanie odbyło się w ramach innowacji pedagogicznej z języka niemieckiego „Przygoda z literaturą niemiecką” realizowanej w szkole. W jej ramach uczniowie poznają utwory literackie w inny, nietypowy sposób.

W ramach warsztatów uczniowie wysłuchali dwóch wersji bajki „Jaś i Małgosia”: czeskiego autora i braci Grimm. Dokonali porównania obu utworów i wyszukali różnice. Poznali też krótką historię sztuki wypiekania pierników.

Na zakończenie mieli okazję własnoręcznie zbudować chatkę z piernika oraz udekorować ją różnymi smakołykami. Gotowa chatka prezentowała się imponująco, a uczniowie mogli skosztować pierników.

Warsztaty bardzo podobały się dzieciom. Pikanterii dodawał fakt, że na spotkaniu obecna była ekipa telewizyjna z TVP3 Opole. Krótką relację z warsztatów obejrzeć będzie można pod koniec listopada w audycji  „Schlesien Journal”.

Edyta Ciok – Krupińska

Podoba Ci się? Udostępnij!!!
 O Jasiu, Małgosi i chatce z piernika

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.