Mistrzostwa Szkoły w Lekkiej Atletyce

zawody szkolneIX2019032W dniu 18.09.2019 roku uczniowie  Szkoły Podstawowej w Domaszowicach wystartowali  w  Mistrzostwach Szkoły w Lekkiej Atletyce. Zawody odbywały się na boisku szkolnym w takich dyscyplinach jak: bieg na dystansach 200 m, 400 m, 1000 m, skok w dal, pchnięcie kulą oraz rzut piłeczką palantową. Pomimo wietrznej pogody uczestnicy zagorzale rywalizowali o zdobycie podium, ponieważ za zajęcie pierwszych trzech miejsc można było otrzymać medale. Najważniejsze jednak jest to, że uczniowie z mocnym, sportowym akcentem rozpoczęli nowy rok szkolny. Fakt, że zawody cieszyły się dużym zainteresowaniem, zwłaszcza w młodszej grupie wiekowej, napawa optymizmem, bo przecież aktywność ruchowa ma dobroczynny wpływ na organizm młodego człowieka. Ponadto nasi najlepsi sportowcy już wkrótce wezmą udział w zawodach lekkoatletycznych, a w szkole mieli doskonałą okazję sprawdzić swoją formę i rozpocząć przygotowania do rywalizacji na wyższym  szczeblu.

W kategorii klas IV-VI najlepszą zawodniczką okazała się uczennica klasy IV Helena Frychel, która ku zaskoczeniu wszystkich w pięknym stylu pokonała swoje starsze koleżanki. Wśród chłopców zwycięzcą na tym dystansie był Szymon Wojtasik, który zajął również pierwsze miejsce w skoku w dal. Najlepsi na 400 metrów byli Kacper Nowak oraz Zuzanna Chrabańska.  200 metrów najszybciej pokonali Kinga Wojnarska oraz Mateusz Izydorczyk. Oboje zdobyli również złote medale w innych konkurencjach, Kinga w pchnięciu kulą, a Mateusz w rzucie piłeczką palantową. Wśród dziewczynek najdalszy rzut piłeczką oddała Aleksandra Barszcz, a skok Gabriela Sapieja.  W kuli wśród chłopców najlepszy okazał się Ksawier Świstak.

Wśród uczniów klas starszych po dwa złote medale zdobyli Marta Turko ( w biegu na 400 m oraz w skoku w dal) oraz Kacper Jaskóła (w pchnięciu kulą i skoku w dal). Najlepsza z dziewcząt  na 200 metrów była Paulina Nowak, a z chłopców na 400 metrów Adrian Barabasz. Złoty medal trafił też do Amelki Bugajskiej za pchnięcie kulą i do Martyny Nowak za rzut oszczepem.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sportowych sukcesów.