CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

zlota20-A4-2-1

,,Pięknem w czytaniu jest to, że pozwala nam ono podróżować w sposób, którego nie da się pojąć”

Alek Wek

Szkoła Podstawowa im. Stefana Żeromskiego po raz kolejny wzięła udział w ,, XX Ogólnopolskiej Akcji Cała Polska Czyta Dzieciom”. Głośne czytanie uczy myślenia, rozwija język, pamięć i wyobraźnię, buduje i wzmacnia więź pomiędzy dorosłym a dzieckiem, zapewnia emocjonalny rozwój dziecka, pomaga w wychowaniu, ułatwia naukę w szkole, kształtuje nawyk czytania i zdobywania wiedzy na całe życie. Jest najlepszą inwestycją w pomyślną przeszłość dziecka.

Pani Dyrektor Bożena Hendrysiak oraz Nauczyciele Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Domaszowicach dnia 01.06.2021r. czytali bajki i baśnie dla naszych uczniów, dzięki czemu ten wyjątkowy dzień dał im szansę na przeniesienie się do świata bajki. Bohaterem tegorocznej akcji był kpt. Marcin Kalita z Wojskowego Ośrodka Szkoleniowo – Kondycyjnego Zakopane. Pełnił on misję w Afganistanie, posiada uprawnienia survivalu, ukończył szkołę SERE na największym poziomie trzykrotnie zdobył Mont Blanc 4810m n.p.m, Kilimandżaro Elbrus 5642m n.p.m., Alaska Denali 6144m n.p.m. Naszym uczniom jest znany z telewizji, ale mamy wszyscy nadzieje, że pozostanie on przyjacielem naszej szkoły.

DOMASZOWICE,01.06.2020-1

Podoba Ci się? Udostępnij!!!
 CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.