Dzień Dziecka 2021

Po tak długim czasie nauki zdalnej mogliśmy w końcu nacieszyć się sobą i uczcić święto wszystkich dzieci już nie przed monitorami komputerów. Dzień Dziecka był doskonałą okazją do zintegrowania i zaktywizowania wszystkich uczniów naszej szkoły. Był to czas sportowych rywalizacji, gier i zabaw ruchowych. Młodsi uczniowie udali się na boisko sportowe OSiR-u, natomiast klasy 6-8 pozostały na boisku szkolnym. Odbyły się turnieje piłki nożnej, siatkowej oraz dwa ognie. Uczniowie mogli również  sprawdzić swoje umiejętności w indywidualnych konkurencjach takich jak m.in. tor przeszkód, skoki przez skakankę, kręcenie hula-hop, strzały na bramkę czy odbicia piłki siatkowej. Pogoda i dobry humor dopisywały przez cały dzień, a duch zdrowej rywalizacji zmobilizował nasze dzieci i młodzież do aktywności.

Po sportowych zmaganiach nadszedł czas na wspólny posiłek oraz słodki upominek, który został przekazany przez Panią Wójt Urszulę Medyk.

Zwieńczeniem naszej sportowej imprezy była uroczysta dekoracja, której w imieniu Pani Wójt dokonały Pani Edyta Matkowska oraz Pani Martyna Łaźniowska, a z ramienia szkoły nasi Dyrektorzy, Pani Bożena Hendrysiak oraz Pan Marek Matysik. Zwycięzcy pierwszych trzech miejsc zarówno w grach zespołowych jak i indywidualnych  otrzymali pamiątkowe medale zakupione przez Ludowy Uczniowski Klub Sportowy „Amicus”  dzięki dotacji z Urzędu Gminy Domaszowice. Ponadto  wśród wszystkich uczestników  biorących udział w sportowych zmaganiach zostały rozlosowane nagrody ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Starostwo Powiatowe w Namysłowie, za co serdecznie dziękujemy.

To był dzień pełen emocji i radości. Mamy nadzieję, że to nasz pierwszy krok w kierunku odbudowania nie tylko sportowej formy, ale przede wszystkim koleżeńskich  relacji, które niestety  ucierpiały przez trudny czas pandemii.

Małgorzata Suchecka

 Dzień Dziecka 2021

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.