Dzień Patrona

I miejsce w konkursie na plakat poświęcony patronowi szkoły - Weronika Cmokowicz kl. Co AW tym roku szkolnym, ze względu na pandemię i związane z nią ograniczenia, nie mogliśmy świętować Dnia Patrona w tradycyjny, uroczysty sposób. Przypominamy jednak sylwetkę i twórczość Stefana Żeromskiego, człowieka z niezwykle ciekawą biografią, który pomimo przeciwności losu, został znanym pisarzem, nominowanym do literackiej nagrody Nobla oraz zaangażowanym patriotą.

W celu upamiętnienia patrona naszej szkoły nauczyciele poloniści poświęcili na lekcjach czas na przybliżenie uczniom jego życia i twórczości. Przeprowadziliśmy również dwa poświęcone mu konkursy. Pierwszym był konkurs kulinarny na „Żeromkę” – słodki wypiek związany z Żeromskim. W drugim uczniowie promowali autora i jego twórczość za pomocą samodzielnie wykonanych plakatów.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w konkursach poświęconych patronowi naszej szkoły. Gratulujemy pomysłowości i chęci.

.

.

Wyniki konkursu na „Żeromkę” dla patrona:

  1. Julia Jachym kl. VIII a
  2. Aleksandra Barszcz kl. VII a
  3. Emilia kosiarska kl. VIII a

Wyróżnienie: Magdalena Kułakiewicz kl. V

Wyniki konkursu na plakat:

  1. Weronika Cmokowicz kl. VI a
  2. Szymon Sas VI a
  3. Mateusz Robak kl. VI b

Drodzy Uczniowie, zachowajcie w pamięci słowa naszego patrona, by były one dla Was zachętą do rozwoju i ciągłej ciekawości świata: Nauka jest jak niezmierne morze… Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony. Kiedyś poznasz, jaka to jest rozkosz… Ucz się, co tylko jest sił w tobie, żeby jej zakosztować!

Zapraszamy Was do odwiedzenia stron poświęconych pisarzowi:

https://culture.pl/pl/tworca/stefan-zeromski

Muzeum Narodowe w Lublinie • Muzeum Stefana Żeromskiego w Nałęczowie • (mnwl.pl)

dzien patrona

Podoba Ci się? Udostępnij!!!
 Dzień Patrona

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.