Zajęcia profilaktyczne w klasie pierwszej

Zajęcia profilaktyczne w klasie pierwszej 2020 006Uczniowie klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego
w Domaszowicach we wrześniu uczestniczyli w zajęciach integracyjnych. Poznawali teren szkoły oraz zasady panujące w niej. Wspólnie z wychowawcą ustalili reguły, które będą obowiązywały przez cały rok szkolny w klasie. Pierwszoklasiści uczestniczyli również w zajęciach profilaktycznych dotyczących bezpieczeństwa podczas pandemii covid-19. Najmłodsi uczniowie szkoły wzorowo przestrzegają zasad bezpiecznej nauki i zabawy: zasłaniają usta i nos, utrzymują dystans społeczny, przestrzegają higieny – myją i dezynfekują ręce.

W ramach utrwalenia przekazanych na początku roku szkolnego informacji dotyczących bezpieczeństwa podczas pandemii został zorganizowany przez wychowawcę cykl zajęć, na których prezentowane były filmy edukacyjne, prezentacje multimedialne, plansze edukacyjne oraz gazetki tematyczne.

Kolejny poruszany temat dotyczył bezpieczeństwa na drodze. Uczniowie dowiedzieli się jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię oraz poznali znaki drogowe. Został zaprezentowany film edukacyjny dotyczący sygnalizacji świetlnej
i bezpieczeństwa na drodze. Podczas zajęć pierwszoklasiści wykonali pracę plastyczno – techniczną pt. „Sygnalizator świetlny moim przyjacielem”.  Uczniowie wykazali się ogromną wiedzą i zainteresowaniem poruszanymi tematami.

Kamila Rusyn

Podoba Ci się? Udostępnij!!!
 Zajęcia profilaktyczne w klasie pierwszej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.