Dobrzeński Festiwal Skoków i Rzutów

gocha222Udany występ naszych sportowców na kolejnych zawodach tym razem gościliśmy na Dobrzeńskim Festiwalu Skoków i Rzutów. Nasza najmłodsza uczestniczka Zuzanna Torończak z klasy 4 zwyciężyła w swojej kategorii w skoku wzwyż z wynikiem 127 cm. Dwa medale wywalczył Wojtek Burban, w skoku wzwyż niestety nie pobił „życiówki”, ale oddał piękne skoki, ostatecznie uzyskując wynik 160 cm i srebrny medal. W pchnięciu kulą Wojtek zajął 3 miejsce pchając na odległość 9,16 m. Dekorowano również zawodników, którzy zajęli miejsca 4-6 i tu również wiele wyróżnień – Bartek Kaczmarek stanął tuż za podium skacząc wzwyż 135 cm, tyle samo co zawodnik z 3 miejsca, jednak patrząc na poprzednie skoki ostatecznie uplasował się na miejscu 4. Świetnie zaprezentował się Tomek Piórkowski, któremu niewiele zabrakło, by pokonać wysokość 155 cm, z wynikiem 150 cm natomiast zajął miejsce 6. W pchnięciu kulą dwie nasze uczennice „załapały się” na dekorację – Magdalenie Kosakowskiej zabrakło 4 cm do podium (8,20), natomiast Weronika Kondrat zajęła miejsce 5 (7,50 m). Wśród starszych chłopców Marcel Konieczny pchając na odległość 8,93 odebrał dyplom za miejsce 5.
Na festiwalu rewelacyjnie zaprezentowała się nasza była uczennica Aleksandra Barszcz, która już w pierwszej serii zapewniła sobie zwycięstwo w pchnięciu kulą (9,88).
Ponadto udział w zawodach wzięli Kalina Pierzchawka, Tosia Sławska, Maks Kukla (skok wzwyż) oraz Adam Januszkiewicz, Agata Kulig, Filip Niciecki, Oskar Dębicki (pchnięcie kulą). Choć nie udało im się zdobyć wyróżnień zdobyli cenne doświadczenia, które z pewnością zaprocentują w przyszłości.
Wszystkim z całego serca gratulujemy I trzymamy kciuki za dalsze sukcesy.