Konkurs Recytatorski „Wiosna w sercu”

Konkurs recytatorski„Cóż to poezja?
Oto prawdy słońce,
Potęga słowa roztlone do cudu.”

.

.

.

Z okazji przyjścia jednej z najmilszych pór roku – WIOSNY, 21 marca 2022 roku w naszej szkole został zorganizowany Konkurs Recytatorski pod hasłem „Wiosna w sercu”. Miał on formę prezentacji utworów poetyckich o tematyce wiosennej, a jego celem było rozwijanie umiejętności recytatorskich, zainteresowanie uczniów poezją, a także uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze. Uczestnicy konkursu zostali podzieleni na dwie kategorie wiekowe, tj. kl. IV-VI i kl. VII-VIII. Wszyscy  uczniowie zachwycili wysokim poziomem umiejętności recytatorskich, dlatego trudno było wyłonić zwycięzców. Po burzliwych obradach jury wyróżniło następujące osoby:

Odsłuchaj artykuł


Kl. IV- VI

I miejsce – Mikołaj Figiel  kl. IV A

II miejsce – Piotr Federkiewicz kl. IV A

III miejsce – Zuzanna Derdziak kl. IV A

Kl. VII – VIII

I miejsce – Ksawier Świstak kl. VIII A

II miejsce – Weronika Cmokowicz kl. VII A

III miejsce – Magdalena Frychel kl. VIII A

Wysiłek pozostałych uczniów został także doceniony, ponieważ wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i mamy nadzieję, że Pani Wiosna usłyszała naszych uczniów recytujących wiersze i zostanie w naszych sercach.

Jolanta Bogacz

Podoba Ci się? Udostępnij!!!
 Konkurs Recytatorski „Wiosna w sercu”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.