Szkolna wycieczka do Opola

wycieczka zoo 2021 128Podczas zdalnego nauczania brak naturalnych kontaktów społecznych, spotkań, wyjazdów, wspólnego spędzania czasu, dał się dotkliwie odczuć zarówno uczniom, jak i nauczycielom. Nie mieliśmy zbyt wielu okazji do wyjazdów w gronie szkolnych kolegów i koleżanek, dlatego po powrocie do trybu nauki stacjonarnej postanowiliśmy nadrobić zaległości i zorganizować szkolną wycieczkę. We wtorek rano 26 czerwca wszyscy uczniowie, wraz z nauczycielami, wyruszyli do Opola.

Celem wyprawy była integracja środowiska uczniowskiego po długim czasie nauczania na odległość, ale też wzbogacenie wiadomości na temat dzikich zwierząt zamieszkujących różne rejony świata oraz kształtowanie umiejętności kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych.

Pierwszym punktem w naszym planie było zwiedzanie ogrodu zoologicznego, gdzie uczniowie mieli okazję oglądać różne gatunki dzikich zwierząt i wzbogacać swoją wiedzę na ich temat. Mieszkańcy ZOO chyba też stęsknili się za ludźmi, ponieważ chętnie prezentowali się na wybiegach sprawiając tym wiele radości wszystkim zwiedzającym. Największe emocje wywołały goryle, dzikie koty i wizyta w terrarium. Poza zwiedzaniem był również czas na posiłek, zabawę i kupowanie pamiątek.

Po zakończeniu wizyty w ZOO udaliśmy się na posiłek do McDonalda, gdzie można było nabrać sił po zwiedzaniu i odpocząć przed dalszą podróżą.

Wycieczka zakończyła się planowym powrotem do szkoły. Wszyscy wrócili cali, zdrowi i w dobrych humorach. Połączyliśmy przyjemne z pożytecznym, pogoda również dopisała, więc możemy stwierdzić, że rok szkolny 2020/2021 kończymy udaną wyprawą. Mamy nadzieję, że kolejny przyniesie więcej okazji do wspólnych wyjazdów.

Ewa Wojtowicz

Odsłuchaj artykuł


Podoba Ci się? Udostępnij!!!
 Szkolna wycieczka do Opola

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.