Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego dla uczniów klas IV-VIII etap szkolny

wkja16 października 2020 r. w Szkole Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Domaszowicach, w warunkach zdalnych, odbyły się szkolne eliminacje Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego dla uczniów klas IV-VIII.

Głównym celem tego konkursu jest rozbudzanie wśród uczniów zainteresowania językiem angielskim oraz motywowanie uczniów do samodzielnego poszerzania wiedzy.

W tym roku nasi uczniowie wykazali się, oprócz wiedzy z zakresu nauczanego przedmiotu, również odwagą i wyjątkowo dużymi kompetencjami komputerowymi. Konkurs był bowiem sporym wyzwaniem, a podjęli się go tylko najwytrwalsi. Komisja konkursowa dołożyła wszelkich starań, aby mimo, iż konkurs odbywał się w warunkach zdalnego nauczania, zostały zachowane wszelkie procedury, o których mowa w regulaminie. Najpierw uczniowie zalogowali się na portalu edukacyjnym wydawnictwa Pearson. O wyznaczonej godzinie uczniowie pobrali na swoje komputery plik jednorazowego dostępu z możliwością edycji, który zawierał zadania konkursowe. Plik ten był aktywny dopiero o wyznaczonej godzinie. Uczniowie pisali test, a komisja konkursowa miała możliwość obserwowania ich przez kamerkę na platformie eDesk oraz na platformie Zoom. Po zakończonej pracy uczniowie przesłali komisji zakodowane pliki z zadaniami konkursowymi. W konkursie wzięli udział:

Zofia Kulesa, kl. VIa,

Marcin Cieśla, kl. VIIb,

Zuzanna Jarosz, kl. VIIb,

Amelia Konarska, kl. VIIIb,

Krystian Kosiarski, kl. VIIIb.

Najlepsi okazali się:

I m-ce: Krystian Kosiarski

II m-ce: Amelia Konarska

III m-ce: Marcin Cieśla

Do II etapu konkursu zakwalifikował się Krystian Kosiarski.

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy,a Krystianowi życzymy powodzenia w kolejnym etapie!

Weronika Balicka-Strajch

Podoba Ci się? Udostępnij!!!
 Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego dla uczniów klas IV-VIII etap szkolny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.