„Matematyczni poszukiwacze”

matematyczni poszukiwaczecz12019 00926.10.2019 r. uczniowie klas V-VII wzięli udział w pierwszym spotkaniu zorganizowanym w ramach innowacji pedagogicznych.

Po zbiórce przed szkołą o godzinie 900 uczniowie przeszli pod „grzybek”, licząc przebyte kroki. Na miejscu obliczono sposobem pisemnym łączną ilość przebytych kroków, oszacowano budżet na jedną osobę oraz zaplanowano listę zakupów. Później uczniowie wraz z opiekunami Jadwigą Lewicką i Kornelem Żurkiewiczem udali się do supermarketu Dino. Uczestnicy spotkania podczas zakupów wykorzystywali swoje możliwości obliczeniowe, gdyż zwracali uwagę nie tylko na cenę towaru, ale również na ilość kalorii znajdującej się na opakowaniach produktów. Po zakupach grupa przemaszerowała do OSiR w Domaszowicach. Tam na uczestników czekały kolejne zadania. Między innymi uczniowie podzieleni na grupy układali jednodniowy plan żywieniowy dla czteroosobowej rodziny nie przekraczający 50 zł. Spośród uczestników wyłoniono mistrza oszczędzania, którym została Julia Otolińska uczennica klasy Va. W przerwie wszyscy udali się na degustację kiełbasek z grilla. Następnie część grupy grała w grę dydaktyczną „Szalone zakupy”, część raczyła się grą w piłkę. Cała akcja zakończyła się około 13:00.

Organizatorzy składają szczególne podziękowania dla pana Czesława Swędraka za udzieloną pomoc i pieczenie kiełbasek na grillu. Już nie długo kolejna listopadowa sobota z „Matematycznymi poszukiwaczami”.

Jadwiga Lewicka
Kornel Żurkiewicz

Podoba Ci się? Udostępnij!!!
 „Matematyczni poszukiwacze”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.